USC se odtahuje, poráží Drakea v prvním kole turnaje NCAA

Houževnatá obrana zabrala

USC

zatím zpět k turnaji NCAA, poprvé za čtyři roky, připraveném na možný posezónní běh v klíčovém bodě programu

jinak chodec

historie

, ale právě když tato cesta začala v sobotu,

Joseph Yesufu

vyhrožoval, že to všechno zvrtne sám.

Obránce začal sezónu na Drakeově lavičce, ale v prvním kole turnaje se stal středem herního plánu USC a sám držel Bulldogs na dostřel. Trefil jednu tříbodovou střelu. Pak další. Pak další. Beztrestně projel skrz zuby obraně Trojanů a stal se soupeřovými skokany, když v prvním poločase zaznamenal 11 z prvních 13 bodů Drakea a 18 celkově, čímž udržoval USC čestným způsobem, kterého v této sezóně dokázalo jen málo hráčů.

Ale to bylo předtím, než měla USC šanci se přeskupit, než mohla přeorientovat svou obranu a přeškolit své úsilí na narůstajícího rozehrávače. Když se Trojané konečně rozhodli zakročit, Yesufu a 11. nasazený Drake se náhle rozešli. Odtud se USC se šestým semenem přesunul do a

72-56 vítězství

ve hře West Region v Bankers Life Fieldhouse v Indianapolis. Bylo to první vítězství USC v turnaji od roku 2017.

USC Sports

Plaschke: Potentní USC zahájilo to, co by mělo být kouzelným turnajem NCAA

Konečně nastal čas, aby basketbalový klub USC proměnil velikost běžné sezóny v turnajový tanec NCAA, na který Los Angeles nikdy nezapomene.

„Naším cílem bylo vyřadit jejich nejlepšího hráče ze hry ve druhém poločase a vše ztížit,“ řekl trenér USC

Andy Enfield

řekl.

Mise splněna. Když se Yesufu hemžil na perimetru, Drake ve druhém poločase provedl jen dvě z prvních 23 střel. Bulldogs zaznamenali 19 bodů a stříleli 19 % v posledních 20 minutách.

Byl to druh obranného úsilí, které bude USC (23-7) bezpochyby potřebovat znovu v pondělí, kdy budou Trojané čelit

třetí nasazený Kansas

za šanci jít na Sweet 16 poprvé od roku 2007.

Velikostní nepoměr nebude zdaleka tak významný jako v sobotu, protože USC se ve druhém poločase vyrojilo Drake, poslalo několik obránců za Yesufu na perimetr a použilo zónu k ucpání barvy.

Drake stále překonal USC 39-35, což je součet, který by pro trojské koně obvykle znamenal špatné výsledky. Ale jejich obrana byla na Drakea (26-5) prostě příliš. Dokonce i Yesufu uznal, že mu došel benzín, když se Trojané zdokonalili.

×

To nejlepší z vítězství USC nad Drakem v prvním kole turnaje NCAA v sobotu.

"Ta zóna nám opravdu vadila," řekl trenér Drake Darian Devries. „Tato délka pro nás bylo těžké dostat se do interiéru a dokončit. Snažili jsme se to dostat dovnitř kamkoli kolem ráfku, kde bychom mohli získat nějaké skóre nebo nějaké snadné koše."

Ve druhé polovině ale nebylo nic snadného, ​​protože USC připomnělo, jak dominantní může být v defenzivě s potenciální superstar 7-footer, která vládne barvě.

Sport

UC Santa Barbara v turnaji NCAA láme srdce Creightonu

UC Santa Barbara jen stěží přichází o vítězství ve svém prvním turnajovém zápase NCAA od roku 1990, když pozdní střela neklesla a prohrála s Creightonem 63:62.

Reflektor rozhodně nebyl příliš jasný

Evan Mobley

Při svém debutu na turnaji v NCAA vedl čerstvý hráč USC se 17 body, 11 doskoky a přidal tři bloky. Jeho přítomnost sama o sobě stačila k tomu, aby Drakea odradila od toho, aby vjel do laku ve druhé polovině, protože stál vysoko uprostřed zóny Trojanů.

V pondělí ho čeká jeden z nejtěžších zápasů jeho hvězdné sezóny. Kansaský centr David McCormack se vrátil v sobotu poté, co vynechal předchozí dva týdny po pozitivním testu na COVID-19 a vedl Jayhawks v jejich těsném vítězství nad 14. nasazeným východním Washingtonem.

USC se nebude moci spolehnout pouze na Mobleyho, pokud doufá, že postoupí do Sweet 16. V sobotu jeho bratr

Izajáš

nabídl pomocnou ruku s jedním ze svých nejúčinnějších výkonů v sezóně, když skončil s 15 body za střelbu šest ku sedmi.

Když se Trojané během posledních 12 minut odtáhli, Enfield řekl, že Isaiah Mobley byl „senzační“.

Isaiah Mobley (3) z USC, který zaznamenal 15 bodů, uznává fanoušky poté, co Trojané porazili Drakea. Bratr Evan je vlevo.

(Paul Sancya / Associated Press)

„Změní to hru,“ řekl Evan Mobley o sobotním představení svého bratra. „Když jsou pro náš tým hrozbou jiní lidé, jiní hráči, musí se na ně více zaměřovat, což nechává ostatní hráče otevřené, jako jsem já nebo kdokoli jiný. Takže když se ostatním hráčům daří, vždy to jen otevírá podlahu.“

Dveře byly pro Drakea stále otevřené, protože Yesufu trefil trojku, když zbývalo necelých sedm minut, což mu dalo 26 bodů. Jeho trefa snížila vedení USC na 57-50 a donutila Enfielda zavolat timeout.

USC Sports

Příběh dvou seniorů USC: Tahj Eaddy žije březnový sen, zatímco Jonah Mathews usiluje o uzavření

Strážce USC Tahj Eaddy dostane šanci dokončit svou vysokoškolskou kariéru v turnaji NCAA. Je to příležitost, kterou si Jonah Mathews přeje, aby ji měl v roce 2020.

Ale USC se znovu přeskupilo.

Drew Peterson

zasáhněte trojku a

Tahj Eaddy

přidal další. Obrana Trojanů sevřela pevněji a nikdy nepustila.

„Dali nám všechno, co jsme [dnes] mohli zvládnout,“ řekl Enfield. "Myslel jsem, že naši kluci prokázali hodně defenzivní tvrdosti, zvláště ve druhém poločase, aby vyhráli." Jsme rádi, že postoupíme do dalšího kola."