Leigh губи от Hull KR след късен опит на Ryan Hall

Надеждите на LEIGH за първа победа в Суперлигата бяха потопени от късния опит на Ryan Hall, който загуби с 34-28 от Hull KR в драматична въртележка на мач.

Роувърс играха почти 20 минути на второто полувреме само с 12 играчи и за кратко паднаха до 11 след жълти картони за нападателите Алберт Вете и Джордж Лоулър.

Изоставайки с 24-10 след 45 минути, Лий, който вече няма победа в 15 мача, направи вълнуващо завръщане и поведе с 28-24.

Но вторият опит на Shaun Kenny-Dowall за вълнуващ спектакъл и последният тъчдаун на Hall, за да увеличи преднината си като най-добрия голмайстор в състезанието, гарантираха, че Роувърс изпревари съперниците Hull FC до пето място в таблицата по процент победи.

Дори тогава капитанът на Лий Лиъм Худ имаше опит за потенциално изравняване, който беше отменен поради засада.

Домакините на Кърт Хагърти със сигурност не могат да се доближат до това да счупят патеца от това. Те вкараха първия и последния опит от началния период, но четири в отговор дадоха на Роувърс преднина от 18-10 интервала.

Предимството можеше да е по-голямо, но бившият центурион Бен Крукс пропусна три реализации.

Лий пренебрегна загубата при загрявката на контузения нападател Нейтън Мейсън, за да започне турбо.

Бившият фаворит на Salford Junior Sa'u завърши плавно движение само след 58 секунди и Joe Mellor за кратко се надяваше, че е удвоил предимството на Leigh осем минути по-късно.

Реферът Крис Кендъл даде знак за опит на терена, докато Мелор се втурна към удара на дебютанта Джак Лоугън при началния удар на неговия съотборник.

Видео реферът Лиъм Мур обаче реши, че бившият плеймейкър на Widnes не успя да приземи топката.

Но Лий не успя да удържи инерцията си, като се върна към тип този сезон, като стана твърде лесен за отбелязване на гол.

Младите полузащитници Роуън Милнс и Майки Луис бяха в основата на съживяването на Роувърс, което донесе 14 точки за седем минути.

Кейн Линет и Грег Миникин се възползваха от намесата на Милнс, вторият ъглов удар на младежа, изтръгнат от въздуха от Брад Такайранги, за да премине крилото му по късата страна и да докосне.

След това беше ред на Люис, който осигури асистенция за пас за опита на Кени-Дауол в 23-та минута, преди да се покаже и сам да се опита в 34-та минута да направи 18-4.

Опит на Крейг Мълън, който той също реализира, върна Лий обратно в надпреварата преди почивката.

Но мощният шлеп на Вете, отбелязан от Крукс, възстанови преднината на Роувърс от 14 точки.

Тази преднина обаче бързо се изпари, тъй като гигантът от Тонга Vete беше осъден за грях за атака на рамото срещу Matty Gee.

Високият удар на Корбин Симс срещу Мелор имаше късмета да не получи същото наказание, но нямаше отсрочка за Лоулър, когато той се нахвърли високо върху заетия Джош Ийвс.

Лий накара предимството от двама играчи да разбере, когато Са'у се втурна за втори опит. И въпреки че Vete се завърна, Lewis беше принуден да напусне с травма на главата.

С Роувърс все още с 12, вторият опит на Сидлоу върна Лий напред при 28-24.

Асът на Киви Кени-Доуол изравни резултата със собствения си втори опит след 67 минути, преди Хол да надмине късно и да подпечата зашеметяваща победа.